DĄŻYMY DO UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH O NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
 • [hide]Diagnostyka obrazowa
 • [hide]Laboratoria
 • [hide] Wejdź i Sprawdź!
 • SPS ZOZ w Lęborku
  SPS ZOZ w Lęborku
  Nowoczesny szpital i nowoczesne poradnie specjalistyczne 84-300 Lębork, ul.Juliana Węgrzynowicza 13, tel. (0-59) 86 35 202
 • Nowoczesny sprzęt i wyposażenie
  Nowoczesny sprzęt i wyposażenie
  SPS ZOZ w Lęborku to nowoczesny sprzęt medyczny renomowanych producentów oraz nowoczesne wyposażenie sal zabiegowych i chorych.
 • Nowoczesna infrastruktura szpitala
  Nowoczesna infrastruktura szpitala
  Nowoczesne wnętrza, które pomogą Państwu się odnaleźć.
 • Parking cennik
  Parking cennik
 •  CENTRALNA REJESTRACJA do Poradni Specjalistycznych  tel. 59 / 86 35 283  lub  59 / 86 35 289   ZAPRASZAMY do poradni: ALERGOLOGICZNEJ, CHIRURGII OGÓLNEJ, CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJ, DIABETOLOGICZNEJ, LOGOPEDYCZNEJ, NEONATOLOGICZNEJ, ONKOLOGICZNEJ, PATOLOGII CIĄŻY oraz KONTROLI ROZRUSZNIKÓW I KARDIOWERTERÓW.

Spotkanie z dr Marzanną Budzeń-Kalinowską

        Zaprosiłyśmy dr Marzannę Budzeń-Kalinowską na wrześniowe spotkanie do klubu. Pani doktor w swojej pogadance przybliżyła nam idee oddziałów geriatrycznych.  W związku z otwarciem w Lęborku jedynego w województwie pomorskim takiego oddziału, zaistniała taka potrzeba. Oddział jest całkowicie wyposażony. Szefem jest zaproszona przez nas  p. doktor. Niestety nie przyjmuje pacjentów przez brak dofinansowania. Dowiedzieliśmy się, że geriatria to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego. Zajmuje się ona profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób tego wieku, do których zalicza się osteoporozę, zwyrodnienie stawów czy cukrzyce. Lekarz geriatra to zarówno: internista, kardiolog, diabetyk, okulista, psycholog i rehabilitant. Lekarze takich właśnie specjalności będą pracować na oddziałach geriatrycznych. Takie oddziały są bardzo potrzebne w tych czasach. Społeczeństwo się starzeje, żyjemy coraz dłużej. Podeszły wiek niesie jednak zjawisko wielochorobowości.. Geriatria nie jest to, jak sądziliśmy, oddział opieki długoterminowej. Spotkanie to pomogło nam zrozumieć na czym polega leczenie geriatryczne, p. doktor była miła i sympatyczna, dlatego z uwagą, w licznym gronie wysłuchaliśmy jej. Dziękujemy!!

 

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku

Przejdź do góry strony